Olej z wiesiołka - Projekt Zdrowie
Projekt Zdrowie Bielsko-Biała
Umów się na wizytę

Olej z wiesiołka

 

 

Olej z wiesiołka ma niezaprzeczalnie dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Swoje właściwości wiesiołek zawdzięcza kwasom gamma linolenowym tzw. GLA. Kwas ten bierze udział w procesie produkcji prostaglandyn. Są to substancje regulujące wiele procesów toczących się w organizmie.
Ponadto olej z wiesiołka pozytywnie wpływa na ukrwienie i nawilżenie błon śluzowych i skóry oraz działa przeciwzapalnie. Jest to również źródło fitosteroli, dzięki którym obniża się poziom złego cholesterolu.

Dodatkowo olej z wiesiołka to źródło kwasu linolenowego (LA), naturalnej witaminy E, antyoksydantów i polifenoli.

W jego składzie przeważa kwas linolowy (70 proc.) inne kwasy nienasycone. To im głównie olej zawdzięcza działanie prozdrowotne:

Olej z wiesiołka stosuje się na zimno. Wysoka temperatura pozbawia olej większości właściwości zdrowotnych. Ilość podawanego oleju zależy od wieku. Małe dzieci powinny rozpocząć stosowanie oleju z wiesiołka od 1 ml. Z kolei osoby dorosłe powinny przyjmować ok. 5 ml, czyli jedną łyżeczkę dziennie.

Przyjmowanie małych ilości oleju z wiesiołka może również być elementem zdrowej, zrównoważonej diety. Ilość oleju z wiesiołka w diecie nie jest dokładnie określona, jednak ważna jest regularność.

Olej z wiesiołka jest doskonałym dodatkiem do:

Miłego i zdrowego tygodnia

Życzy: mgr. Weronika Gawlak – dietetyk Projekt Zdrowie

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy